Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ECQ-UBAF272V5
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 0.0027UF 10% 300VAC RAD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6555
$0.6555
10
$0.4845
$4.845
50
$0.3876
$19.38
100
$0.33231
$33.231
500
$0.263074
$131.537
1000
$0.22153
$221.53
2500
$0.207689
$519.2225
5000
$0.193838
$969.19
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X1, Y2 |
| Series | ECQUB |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 2700 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-UBAF272 |