Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ECW-FG70305J
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 3.0UF 700VDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.907
$2.907
10
$2.3541
$23.541
50
$2.05485
$102.7425
100
$1.79797
$179.797
500
$1.369862
$684.931
1000
$1.198624
$1198.624
2500
$1.155818
$2889.545
5000
$1.11301
$5565.05
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.142" (29.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | ECWFG |
| Voltage Rating - DC | 700V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 3 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECW-FG |