ECW-H12153HVB
Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ECW-H12153HVB
설명:
CAP FILM 0.015UF 3% 1.25KVDC RAD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.374" W (18.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.015 µF