/ Oscillators / ECX-H27BN-66.666
minImg
ECX-H27BN-66.666
ECS Inc.
제품 번호:
ECX-H27BN-66.666
제조업체:
ECS Inc.
설명:
XTAL OSC XO 66.6660MHZ HCMOS SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Function Enable/Disable
Series ECX-H ECSpressCON™
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output HCMOS
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 66.666 MHz