Panasonic Electronic Components
제품 번호:
EEC-EN0F204RK
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP 200MF -20% +80% 3.3V SMD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | SMD (SMT) Tabs |
| Voltage - Rated | 3.3 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.268" Dia (6.80mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 500 Hrs @ 60°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200mOhm @ 1kHz |
| Series | EN |
| Package / Case | Coin, Wide Terminals - Opposite Sides |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 200 mF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | EEC-EN |