EFL-250ELL150MD07D
Chemi-Con
제품 번호:
EFL-250ELL150MD07D
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 15UF 20% 25V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Ripple Current @ Low Frequency 17.6 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series FL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 44 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15 µF
Package Bulk
Impedance 4.5 Ohms