/ Microcontrollers / EFM32TG110F16-D-QFN24
minImg
EFM32TG110F16-D-QFN24
Silicon Labs
제품 번호:
EFM32TG110F16-D-QFN24
제조업체:
Silicon Labs
패키지:
24-QFN (5x5)
설명:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN
사용자 가이드
Core Processor ARM® Cortex®-M3
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 17
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 24-QFN (5x5)
EEPROM Size -
Series Tiny Gecko
Package / Case 24-VQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Silicon Labs
Connectivity I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (16K x 8)
Data Converters A/D 2x12b SAR; D/A 1x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.98V ~ 3.8V