/ Microcontrollers / EFM32TG225F8-BGA48
minImg
EFM32TG225F8-BGA48
Silicon Labs
제품 번호:
EFM32TG225F8-BGA48
제조업체:
Silicon Labs
패키지:
48-BGA (4x4)
설명:
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 48BGA
사용자 가이드
Core Processor ARM® Cortex®-M3
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 48-BGA (4x4)
EEPROM Size -
Series Tiny Gecko
Package / Case 48-VFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Silicon Labs
Connectivity EBI/EMI, I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (8K x 8)
Data Converters A/D 4x12b; D/A 1x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.85V ~ 3.8V