EJ1C471MP51012
Chinsan (Elite)
제품 번호:
EJ1C471MP51012
제조업체:
Chinsan (Elite)
설명:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL TH
재고 : 798
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 478.8 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series EJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 840 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF