Chemi-Con
제품 번호:
EKHS451VSN471MR40S
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.051
$10.051
10
$8.9319
$89.319
50
$7.81508
$390.754
100
$7.145235
$714.5235
500
$6.14042
$3070.21
1000
$5.693844
$5693.844
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.673" (42.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.79 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | KHS |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.5597 A @ 50 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |