Chemi-Con
제품 번호:
EKMG161ELL4R7MF11D
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.646
$0.646
10
$0.4731
$4.731
50
$0.37848
$18.924
100
$0.324425
$32.4425
500
$0.256861
$128.4305
1000
$0.216315
$216.315
2500
$0.202787
$506.9675
5000
$0.189268
$946.34
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 34 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | KMG |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 85 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Package | Bulk |