EKMG500ELL1R0ME11D
Chemi-Con
제품 번호:
EKMG500ELL1R0ME11D
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
재고 : 5310
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Ripple Current @ Low Frequency 13 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 32.5 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1 µF