EKMH250VNN183MQ50T
Chemi-Con
제품 번호:
EKMH250VNN183MQ50T
설명:
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Ripple Current @ Low Frequency 3.54 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm @ 120Hz
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.8232 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18000 µF