EKMH251VNN182MA63T
Chemi-Con
제품 번호:
EKMH251VNN182MA63T
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Ripple Current @ Low Frequency 3.27 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 138mOhm @ 120Hz
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.905 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1800 µF