EKMQ401ELL4R7MJC5S
Chemi-Con
제품 번호:
EKMQ401ELL4R7MJC5S
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Ripple Current @ Low Frequency 42 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 105 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF