EKZM160ELL152MJ20S
Chemi-Con
제품 번호:
EKZM160ELL152MJ20S
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.176 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KZM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.96 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 20 mOhms