EKZN250ELL562MLP1S
Chemi-Con
제품 번호:
EKZN250ELL562MLP1S
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Ripple Current @ Low Frequency 3.638 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KZN
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.28 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5600 µF
Package Bulk
Impedance 14 mOhms