EL1H220MC60511U
Chinsan (Elite)
제품 번호:
EL1H220MC60511U
제조업체:
Chinsan (Elite)
설명:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL TH
재고 : 867
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Ripple Current @ Low Frequency 93 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series EL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 800 mOhms