MEAN WELL USA Inc.
제품 번호:
ELG-150-C2100
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
LED DRVR CC AC/DC 36-72V 2.1A
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$38.627
$38.627
10
$33.8447
$338.447
25
$32.49076
$812.269
50
$31.58826
$1579.413
100
$30.46004
$3046.004
500
$26.807537
$13403.7685
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Input (Max) | 305VAC |
| Voltage - Isolation | 3.75 kV |
| Approval Agency | CB, CCC, CE, cURus, ENEC |
| Topology | AC DC Converter |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 2.1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratings | IP67 |
| Voltage - Input (Min) | 100VAC |
| Series | ELG-150-C (150W) |
| Power (Watts) | 151 W |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 91% |
| Voltage - Output | 36 ~ 72V |
| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Features | OTP, OVP, SCP |
| Dimming | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | ELG-150 |