ELXS251VSN561MQ35S
Chemi-Con
제품 번호:
ELXS251VSN561MQ35S
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.79 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LXS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.685 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 560 µF