ELXZ160ELL272ML20S
Chemi-Con
제품 번호:
ELXZ160ELL272ML20S
설명:
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.6575 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series LXZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.21 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 29 mOhms