ELXZ160ETD471MJC5S
Chemi-Con
제품 번호:
ELXZ160ETD471MJC5S
설명:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 380 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series LXZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 760 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 90 mOhms