/ Oscillators / EMRA56M2H-27.000M
minImg
EMRA56M2H-27.000M
Ecliptek
제품 번호:
EMRA56M2H-27.000M
제조업체:
Ecliptek
설명:
PLASTIC SMD MEMS OSCILLATOR
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 6mA
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Function Enable/Disable
Series EMRA56
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Output LVCMOS
Mfr Ecliptek
Base Resonator MEMS
Frequency 27 MHz