Chemi-Con
제품 번호:
EMVH160ARA471MKE0S
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.8335
$1.8335
10
$1.44875
$14.4875
50
$1.25533
$62.7665
100
$1.08642
$108.642
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 375 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 140mOhm @ 100kHz |
| Series | Alchip™- MVH |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 750 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |