EMVY160ARA471MHA0G
Chemi-Con
제품 번호:
EMVY160ARA471MHA0G
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
재고 : 105
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 225 mA @ 120 Hz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 450 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 300 mOhms