EMVY6R3ARA152MJA0G
Chemi-Con
제품 번호:
EMVY6R3ARA152MJA0G
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency 402 mA @ 120 Hz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 150 mOhms