ERC5554K900DEEK500
Vishay Dale
제품 번호:
ERC5554K900DEEK500
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 54.9K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 54.9 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W