ERJ-8ENF18R7V
Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ERJ-8ENF18R7V
패키지:
1206
설명:
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/4W 1206
재고 : 30340
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 18.7 Ohms
Series ERJ-8EN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W