ERJ-P08F23R7V
Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ERJ-P08F23R7V
패키지:
1206
설명:
RES SMD 23.7 OHM 1% 2/3W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 23.7 Ohms
Series ERJ-P08
Power (Watts) 0.667W, 2/3W