ERJ-PA3D84R5V
Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ERJ-PA3D84R5V
패키지:
0603
설명:
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/3W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 84.5 Ohms
Series ERJ-PA3
Power (Watts) 0.333W, 1/3W