ERJ-PB6D2153V
Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ERJ-PB6D2153V
패키지:
0805
설명:
RES SMD 215K OHM 0.5% 1/4W 0805
재고 : 7268
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 215 kOhms
Series ERJ-PB6
Power (Watts) 0.25W, 1/4W