ERJ-U03F6651V
Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ERJ-U03F6651V
패키지:
0603
설명:
RES 6.65K OHM 1% 1/10W 0603 SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.65 kOhms
Series ERJ-U03
Power (Watts) 0.1W, 1/10W