ERL0559R000FKEK500
Vishay Dale
제품 번호:
ERL0559R000FKEK500
설명:
RES 59 OHM 1% 1/8W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 59 Ohms
Series ERL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W