ERL201K6200FKEK500
Vishay Dale
제품 번호:
ERL201K6200FKEK500
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 1.62K OHM 1% 1/2W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.62 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W