ERO-S2PHF3742
Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ERO-S2PHF3742
패키지:
Axial
설명:
RES 37.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 37.4 kOhms
Series ERO
Power (Watts) 0.25W, 1/4W