ESMH800VRD123MA63S
Chemi-Con
제품 번호:
ESMH800VRD123MA63S
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 12000UF 20% 80V RAD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 80 V
Ripple Current @ Low Frequency 6.9 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 21mOhm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 8.28 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF