ESMQ401VND821MA45T
Chemi-Con
제품 번호:
ESMQ401VND821MA45T
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Ripple Current @ Low Frequency 3.25 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 4.6475 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF