Espressif Systems
제품 번호:
ESP32-WROOM-32-N4
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RF TXRX MODULE BLUETOOTH SMD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Transmitting | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Power - Output | 20dBm |
| Antenna Type | - |
| Series | ESP32 |
| Sensitivity | -98dBm |
| Package / Case | 38-SMD Module |
| Data Rate | 150Mbps |
| Current - Receiving | - |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Mfr | Espressif Systems |
| Frequency | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ESP32 |