Panduit Corp
제품 번호:
EV14-8LFB-L
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
STRONGHOLD LOCKING FORK TERMINAL
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Width - Outer Edges | 0.290" (7.37mm) |
| Terminal Type | Spring, Snap |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Stud/Tab Size | 8 Stud |
| Series | StrongHold™ |
| Length - Overall | 0.970" (24.64mm) |
| Insulation Diameter | 0.170" (4.32mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Panduit Corp |
| Tongue Inside Opening | 0.160" (4.06mm) |
| Features | Butted Seam, Serrated Termination |
| Material - Insulation | Vinyl |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | - |
| Base Product Number | EV14 |