EW-07-10-F-D-440
Samtec Inc.
제품 번호:
EW-07-10-F-D-440
설명:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.060" (1.524mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.440" (11.176mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)