EW-08-13-G-S-630
Samtec Inc.
제품 번호:
EW-08-13-G-S-630
설명:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.630" (16.002mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)