EW-12-20-G-D-510
Samtec Inc.
제품 번호:
EW-12-20-G-D-510
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.290" (7.366mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.510" (12.954mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)