EW-25-09-G-D-300
Samtec Inc.
제품 번호:
EW-25-09-G-D-300
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)