/ Film Capacitors / F1772SX245631KI0W0
minImg
F1772SX245631KI0W0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
F1772SX245631KI0W0
설명:
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series F1772S
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.56 µF