Sensata-Crydom
제품 번호:
F1842CCD600
제조업체:
패키지:
Module
배치:
-
설명:
DIODE MODULE 600V 40A
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$107.616
$107.616
10
$102.4955
$1024.955
50
$97.83138
$4891.569
100
$94.962095
$9496.2095
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.4 V @ 120 A |
| Mfr | Sensata-Crydom |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 40A (DC) |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 125°C |