/ Ceramic Capacitors / FA16C0G2A223JNU00
minImg
FA16C0G2A223JNU00
TDK Corporation
제품 번호:
FA16C0G2A223JNU00
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 0.022UF 100V C0G RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF