FAN2502S28X
onsemi
제품 번호:
FAN2502S28X
제조업체:
onsemi
패키지:
SOT-23-5
설명:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 43dB (120Hz)
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 150mA