FBA12G12L1A
NMB Technologies Corporation
제품 번호:
FBA12G12L1A
설명:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
사용자 가이드
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Air Flow 68.9 CFM (1.93m³/min)
Noise 30.0dB
Ingress Protection -
Static Pressure 0.130 in H2O (32.4 Pa)
Bearing Type Hydro-wave (HWB)
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 0.170A
Fan Type Tubeaxial
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
Product Status Obsolete
RPM 1700 RPM
Weight 0.595 lb (269.89 g)
Lifetime @ Temp. 30000 Hrs @ 25°C
Material - Blade -
Series FBA
Power (Watts) 2.04 W
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame -
Features -
Width 38.00mm