CLIFF Electronic Components Ltd
제품 번호:
FC68148S
패키지:
-
배치:
-
설명:
SMD SOCKET DC-10AS 2.1MM PIN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Contact Material - Plating | Nickel, Tin |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Body Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Gender | Male |
| Voltage - Rated | 12V |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Single Switch |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 2.10mm ID (0.083") |
| Connector Type | Jack |
| Contact Material | Brass, Phosphor Bronze |
| Mfr | CLIFF Electronic Components Ltd |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mounting Feature | - |
| Actual Diameter | 0.083" (2.10mm ID), 0.252" (6.40mm OD) |
| Series | - |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Bag |