FCR-25JR-52-1K8
YAGEO
제품 번호:
FCR-25JR-52-1K8
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 1.8K OHM 5% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 kOhms
Series FCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W